en
pl
home

Szanowni Państwo,

thumbnail_min-dziekonski.JPGw imieniu organizatorów chciałbym serdecznie zaprosić na II Powszechną Wystawę Krajową „Konkurencyjna Polska 1989 – 2014”, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od 2 do 15 czerwca 2014 roku.

Wydarzenie, nad którym patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, będzie niepowtarzalną okazją do tego, by przedstawić polskie sukcesy 25-lecia w takich dziedzinach, jak: Gospodarka, Samorząd, Kultura, Obywatel. Wystawa zaprezentuje gospodarczych liderów, którzy zdobyli laury w Polsce i w świecie, nasze osiągnięcia kulturalne i samorządowy potencjał polskich gmin i miasteczek.

Jestem przekonany, że formuła Powszechnej Wystawy Krajowej, której pierwsza edycja odbyła się 85 lat temu, łącząca w sobie ekspozycję targową z bogatym programem konferencji, przyczyni się do szerokiej promocji polskiej przedsiębiorczości. Gorąco wierzę także, że Poznańska Wystawa będzie dla Państwa okazją do twórczych spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Zapraszam do Poznania!

Olgierd Dziekoński
Sekretarz Stanu
Kancelaria Prezydenta RP

pasek_pwk.PNG 

 

thumbnail_prezydent_grobelny.PNGZ dużą satysfakcją przyjąłem wiadomość, że w 25. rocznicę odrodzenia Polski w pełni suwerennej odbędzie się w Poznaniu wystawa „Konkurencyjna Polska”, stanowiąca przegląd korzystnych zmian jakie zaszły w kraju i w stolicy Wielkopolski od demokratycznego przełomu 1989 roku.

„Konkurencyjna Polska”, nawiązująca w sposób naturalny do Powszechnej Wystawy Krajowej zorganizowanej w 1929 roku, ukazuje rozkwit polskiej przedsiębiorczości w XX i XXI wieku oraz rozwój jaki za sprawą odnowy życia społeczno-politycznego nastąpił w sferze kultury, nauki i samorządności. Należy podkreślić, że działalność Międzynarodowych Targów Poznańskich, symbolu miasta i magnesu przyciągającego rzesze gości z całego świata, sama w sobie przyczyniła się w sposób istotny do wzrostu pozycji Poznania w kraju i za granicą.

Poznańska wystawa zyskuje dodatkowe symboliczne znaczenie w związku z obchodami 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, wydarzenia, które wywarło wielki wpływ na rozwój Polski w wymiarze narodowym, regionalnym i lokalnym. Zmieniła się Polska, zmienił się Poznań, otworzyły się nowe drogi, pojawiły się możliwości, szanse, które wykorzystano z pożytkiem dla społeczeństwa. Ufam, że te pozytywne przemiany wszyscy odczuwamy w różnych sferach codziennego życia.

Organizatorom „Konkurencyjnej Polski” życzę zadowolenia płynącego z realizacji tak wymagającego wyzwania, jakim jest stworzenie reprezentatywnej panoramy zjawisk i osiągnięć, które zmieniły oblicze naszego kraju w ciągu ostatnich 25 lat. Będąc przekonanym o dużej wartości poznawczej „Konkurencyjnej Polski” pragnę zachęcić publiczność do odwiedzania wystawy oraz życzyć wielu interesujących spotkań i inspiracji do realizacji oryginalnych przedsięwzięć i inicjatyw zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Ryszard Grobelny
Prezydent Miasta Poznania

 

pasek_pwk.PNG

 

thumbnail_a-byrt.jpgJest mi niezmiernie miło powitać Państwa na II Powszechnej Wystawie Krajowej „Konkurencyjna Polska” i zaprosić w niezwykłą podróż, podczas której odkryjecie Państwo bogactwo polskiej gospodarki, samorządów, nauki i kultury oraz poznacie firmy, dzięki którym w zaledwie dwadzieścia pięć lat pokonaliśmy dystans dzielący Polskę od reszty Europy.

Ekspozycja zorganizowana w dwudziestą piątą rocznicę pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu oraz osiemdziesiątą piątą rocznicę Powszechnej Wystawy Krajowej jest przeglądem wszystkiego co najlepsze w polskiej gospodarce. To zarazem doskonała okazja do wspólnego podsumowania minionego ćwierćwiecza, które upłynęło w naszym kraju pod znakiem głębokich przemian politycznych i gospodarczych.

Zwiedzając ciekawą ekspozycję PWK przekonacie się Państwo, że Polska jest silną i rozpoznawalną na całym świecie marką oraz jak wielkim potencjałem dysponują nasi rodzimi przedsiębiorcy, naukowcy i artyści. Uzupełnienie atrakcyjnej oferty wystawowej stanowi bogaty program wydarzeń towarzyszących obejmujący wystawy, konferencje, panele dyskusyjne i spotkania z wybitnymi osobowościami. Wyjątkowym punktem programu będzie także uroczysta gala otwarcia połączona z wręczeniem Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

Gorąco liczę, że czas spędzony na Wystawie PWK „Konkurencyjna Polska” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dostarczy Państwu wielu inspirujących przemyśleń i wrażeń oraz przyczyni się do realizacji nowych przedsięwzięć. Mam również głęboką nadzieję, że Powszechna Wystawa Krajowa dowiedzie niezbicie, że Polska jest silna nie tylko produkcją i przemysłem, ale przede wszystkim innowacyjnością, a polskie know-how jest bezcenne, dlatego warto w nie inwestować i skutecznie je promować.

 

Andrzej Byrt
Prezes Zarządu
Międzynarodowych Targów Poznańskich

 

pasek_pwk.PNG

 

PWK, Konkurencyjna Polska, jako jedyna wystawa w Polsce będzie ekspozycją najważniejszych osiągnięć Polski w latach 1989-2014. Dokonań, które w istotny sposób wpłynęły na wzrost znaczenia gospodarczego i politycznego Polski na arenie międzynarodowej. Będzie to również okazja do zaprezentowania procesu budowy i kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego opartego na innowacyjnej gospodarce, z powodzeniem konkurującej na rynku globalnym.

Zainspirowana historycznymi jubileuszami ekspozycja jest dedykowana gospodarczym liderom. Firmom, które osiągnęły sukces na skalę Europy i świata oraz laureatom Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

Podczas rekordowej, bo trwającej dwa tygodnie wystawy, na terenie MTP będzie można zobaczyć i bliżej poznać wszystko, co najlepsze w polskim biznesie i przemyśle. Będzie to zarazem doskonała okazja do wspólnego podsumowania minionych dwudziestu pięciu lat, które upłynęły w naszym kraju pod znakiem głębokich przemian politycznych i gospodarczych.